Bonie elewacyjne

Bonie elewacyjne to doskonały sposób na udekorowanie i ozdobne opracowanie ścian zewnętrznych budynku. Współcześnie można jeszcze spotkać się z tradycyjną technika boniowania, która polega na dekoracyjnej obróbce krawędzi oraz lica ciosu kamieni, co podkreśla ich układ. Najczęściej jednak boniowanie w dzisiejszych czasach oznacza bardzo ozdobne rowki w elewacji, które dzielą płaszczyznę ścian zewnętrznych na mniejsze elementy, nadając im ciekawy rysunek.

W zależności od zamierzonego efektu estetycznego stosuje się różne rodzaje boni elewacyjnych. Jednym z nich są zdobienia narożne, które w interesujący sposób podkreślają zarys oraz kształt narożników. W naszej ofercie udostępniamy także bonie elewacyjne płaskie, które mogą być zastosowane na powierzchni całego budynku bądź wyłącznie na części frontowej. Tego rodzaju bonie elewacyjne dzielą optycznie wielką powierzchnię ściany na mniejsze fragmenty. Pozwala to na pewnego rodzaju rzeźbienie w ścianie, gdyż elewacja budynku może zostać podzielona na równoległe, poziome czy pionowe pasy. Bonie elewacyjne pozwalają także stworzyć iluzję kamiennych bloków i płycin.

Bonie elewacyjne wykonujemy na specjalne zamówienie, w pełni dopasowując produkt do oczekiwań i wytycznych klientów. Nasza sztukateria jest wykonana z wytrzymałego styropianu, pokrytego żywicą akrylową. Decyduje to o bardzo wysokiej odporności naszych boni elewacyjnych na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych. Nasze bonie są nie tylko estetyczną ozdobą elewacji budynku, ale pełnią role dodatkowej warstwy ochronnej i termoizolacyjnej.
» copyrights (c) Folmax
» Wszelkie prawa zastrzeżone

» projekt i wykonanie: jmgroup.eu